Projekty

Poznej Plzeň a okolí – brožura pro sluchově postižené

Cílem projektu je vytvořit brožuru pro neslyšící turisty, kteří zavítají do Plzně a potřebují se zorientovat, kde se co nachází. Zejména jde o památky, ale i užitečné rady vztahující se k Plzni.

Brožura/průvodce bude koncipován jako 32 str. barevný komiks, nakreslený Petrem Šrédlem. U každé stránky bude pak QR kód, který ve znakovém jazyce řekne více o dané památce či zajímavosti. Rádi bychom tímto unikátním projektem opět o něco více zpřístupnili město Plzeň a okolí neslyšícím turistům, návštěvníkům, ale i místním, kteří se díky videím v průvodci mohou dozvědět něco nového a zajímavého.

Průvodce pak bude dostupný jak v tištěné formě – po domluvě např. s IC/úřad atd., v prostorách organizace – ale i v dalších pobočných spolkách pro sluchově postižené. Samozřejmostí je i online stažení průvodce na webu organizace.

Datum realizace: leden – prosinec 2023

S Petrem Šrédlem máme při tvoření brožur se znakovým jazykem již zkušenosti, byl to on, kdo pro projekt Znakovka do škol vymyslel její grafika a 4 propagační materiály www.znakovkadoskol.snplzen.cz

ukázka z plánovaného komiksu: Katedrála s podzemím

Seznamte se s Dejvem (z ang. deaf) a Bíny (z beanie – kulich), kteří Vás komiksem provedou a spolu se vydají na různá místa nejen v Plzni, ale např. i na zámek Hradiště, který pro sluchově postižené zpřístupnil I. prohlídkový okruh ve znakovém jazyce za pomocí videí na tabletech či při načtení QR kódů.

 

sponzoři:

Rotary club